Lista aktualności Lista aktualności

Młodzi turyści w lasach Nadleśnictwa Golub-Dobrzyń

51 RAJD PIESZY SZLAKIEM FRYDERYKA CHOPINA

    Tradycyjnie już w październiku, młodzież ze szkół z powiatu golubsko-dobrzyńskiego wyruszyła na trasę rajdu pieszego z  Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni na Zamek w Golubiu-Dobrzyniu.

   W sobotę 6 października już po raz 51 odbył się Rajd Pieszy szlakiem Fryderyka Chopina.   Trasa rozpoczynała się w Szafarni, gdzie młody Fryderyk spędzał wakacje, a kończyła na Golubskim Zamku  i w dużej części przebiegała przez lasy Nadleśnictwa Golub-Dobrzyń. Uczestniczą w nim uczniowie ze szkół z całego powiatu golubsko-dobrzyńskiego, a organizatorem jest Oddział PTTK im. Zygmunta Kwiatkowskiego przy Zamku w Golubiu-Dobrzyniu, w tej edycji uczestniczyło około 550 osób.

   Wydarzenie jest szansą dla Nadleśnictwa na zaprezentowanie swojej działalności i przedstawienie oferty edukacyjnej. Tradycyjnie na trasie uczestnicy zatrzymali się na postój na polanie przy Drwęcy, na terenie leśnictwa Płonne. Tam czekało na nich ognisko i stoisko promocyjne Nadleśnictwa Golub-Dobrzyń. Po  odpoczynku przekroczyli po drewniany moście rzekę Drwęcę i udali się przez teren leśnictwa Mokry Las w  dalszą drogę na Zamek.

   Na Golubskim Zamku odbyło się uroczyste zakończenie rajdu. Uczestnicy otrzymali ciepły posiłek, a zorganizowane grupy otrzymały  pamiątkowe tabliczki i dyplomy potwierdzające udział w rajdzie.