Lista aktualności Lista aktualności

Przedszkolaki dokarmiają ptaki

Ciąg dalszy współpracy Punktu Przedszkolnego "Jakubek" z Leśnictwem Płonne

   Wraz z nastaniem grudnia pojawiły się  pierwsze oznaki zimy. Spadł śnieg, temperatura zaczęła spadłać poniżej zera. Takie warunki są trudne dla zwierząt żyjących na wolności. Zbliża się okres, w którym ciężko będzie się im ogrzać i znaleźć pożywienie.

   O tym jak zwierzęta przygotowuja się do zimy dowiedziały się dzieci z Punktu Przedszkolego "Jakubek" i "zerówkowicze" z SP w Płonnem.

   4 grudnia przedszkolaki odwiedziły Leśnictwo Płonne, gdzie odbyły się zajęcia na temat dokarmiania ptaków.  Dzieci miały okazję zobaczyć jak powinien wyglądać karmnik dla ptaków, gdzie go ustawić oraz czym i w jaki sposób możemy dokarmiać ptaki aby pomóc im przetrwać zimę. Każdy z uczestników pomógł w przygotowaniu karmy i jej rozłożeniu. Na pierwszych gości nie trzeba było długo czekać i teraz wokół leśniczówki w Płonnem zlatuje się sporo skrzydlatych gości.

   7 grudnia odbyły się natomiast zajęcia w przedszkolu. Do przedszkolaków dołączyli ich koledzy i koleżanki z "zerówki" w SP w Płonnem. Na zajęciach dzieci dowiedziały się jak zwierzęta przygotowują się do zimy, zastanawiały się, które z nich odlatują do ciepłych krajów, które zasypiają na zimę, a które z nami zostają oraz w jaki sposób możemy tym zwierzętom pomóc przetrwać te trudne dla nich warunki.

   Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał od Nadleśnictwa Golub-Dobrzyń pamiątkowy odblask, a przedszkole otrzymało karton z "ptasimi pyzami" aby zachęcić ich do dokarmiania ptaków w karmnikach przy budynku szkoły.