Asset Publisher Asset Publisher

Leśnicy z rodzinami świętowali

Zakończenie corocznej kampanii sadzenia lasu to doskonała i już historycznie utrwalona okazja, aby świętować. W tym roku leśnicy z Nadleśnictwa Golub-Dobrzyń spotkali się razem z koleżankami i kolegami po fachu z Nadleśnictwa Toruń, nie tylko, aby wspólnie odpocząć i porozmawiać, ale także, aby pochwalić się najcenniejszymi obiektami przyrodniczymi.

Gości z rodzinami z Nadleśnictwa Toruń 7 czerwca 2019 r. przyjął nadleśniczy Robert Paciorek. Umówionym miejscem zbiórki było Kupno – niewielka osada nad Drwęcą między Golubiem-Dobrzyniem a Brodnicą. Pogoda dopisała, zatem zaraz po przyjeździe gospodarze i goście z rodzinami i z nadleśniczym N. Toruń Bogusławem Kashyną na czele podzieli się na dwie grupy. Jedna z nich wybrała się do bukowego rezerwatu Wronie pod Wąbrzeźnem, druga – z kajaków – poznawała walory innego rezerwatu – Rzeki Drwęcy.

Wielu leśników po powrocie doceniło nie tylko rezerwat Wronie, ale również doskonałej jakości bukowe drzewostany nasienne prowadzone rękami pokoleń leśników. Z kolei przeprawa przez meandry Drwęcy okazała się pełna wyzwań w postaci przewróconych drzew, ostrych, podcinających brzegi zakrętów i... innych uczestników grupy życzliwie ochlapujących wiosłami.

Koniec końców, wszyscy wylądowali na polanie na Drwęcą w miejscowości Kupno, gdzie Ci, którzy się jeszcze nie napływali mogli powiosłować kajakiem po stawach bądź popedałować rowerem wodnym. Tam też rozegraliśmy towarzyski mecz w piłkę siatkową między nadleśnictwami, ale nie o wyniki w nim chodziło. Na dzieciarnię zaś, od tej mniejszej, do tej starszej, czekały różne gry i zabawy, w tym szukanie skarbów ukrytych przez piratów z mapą.

Najbardziej zatwardziali wyjechali po ciemku, wszak fakt, że lasów jest coraz więcej to dla leśnika wielki powód do radości. W przyszłym roku, zgodnie z obietnicą nadleśniczego Kashyny, spotkamy się na terenie Nadleśnictwie Toruń. Dziękujemy!